Szafa sterownicza

Szafa sterownicza.W siedzibie naszej firmy tworzymy rozwiązania automatyki przemysłowej. Oferujemy projektowanie i wdrażanie zaawansowanych systemów sterowania, tworzenie wizualizacji procesów technologicznych oraz projektowanie i prefabrykację szaf sterowniczych automatyki przemysłowej. Naszym klientom zapewniamy wszechstronną usługę łącznie z montażem aż po uruchomienie. Elastyczne podejście do projektów pozwala nam dostosować nasze produkty i usługi do indywidualnych potrzeb naszych klientów.

Co to jest szafa sterownicza?

Sprzęt przeznaczony do automatyzacji procesów technologicznych musi być chroniony przed niekorzystnymi czynnikami. W tym celu stosuje się szafę sterowniczą, w której mieści się automatyka sterująca, której cena uzależniona jest od jej wymiarów i konfiguracji. Szafa to metalowa konstrukcja, wewnątrz której mogą znajdować się moduły przekaźnikowe, sterowniki, timery i inne urządzenia. Z reguły takie urządzenia elektroenergetyczne łączy się w złożone jednostki logiczne, aby znacznie uprościć konserwację, modernizację i rozwiązywanie problemów. Jednak wszystkie te funkcje mogą być realizowane zarówno w połączeniu, jak i osobno.

Szafy sterownicze mogą pełnić m.in. następujące funkcje:

– Sterowanie urządzeniami procesowymi.

– Kontrola i pomiar parametrów technologicznych oraz parametrów stanu urządzeń.

– Operacyjne wykrywanie sytuacji awaryjnych, odchyleń procesu technologicznego od określonych trybów.

– Tworzenie alarmów (dźwiękowych, świetlnych i na ekranie komputera) informujących personel o wyjściu parametrów procesu poza granice tolerancji oraz w sytuacjach awaryjnych.

– Blokady technologiczne i automatyczne zabezpieczenia urządzeń technologicznych w sytuacjach awaryjnych.

Diagnostyka stanu systemu.

– Automatyczna aktywacja urządzeń rezerwowych.

– Inne funkcje na życzenie klienta.

Przeznaczenie szaf sterowniczych

szafa sterownicza

Produkowane przez naszą firmę szafy sterownicze mogą być stosowane w liniach produkcyjnych, maszynach, agregatach:

– Do nowoprojektowanych urządzeń.

– Na wymianę przestarzałego oprzyrządowania i rozdzielnic.

– Do zwiększenia dokładności utrzymywania reżimów technologicznych.

Konstrukcja szaf sterowniczych zapewnia swobodny dostęp do elementów sterowania i konserwacji, a także zapewnia łatwość montażu i demontażu.

Ta metalowa konstrukcja zapewnia:

– Monitorowanie trwających procesów za pomocą specjalnych wskaźników i panelu kontrolnego.

– Przetwarzanie przychodzących sygnałów dyskretnych i analogowych.

– Regulacja parametrów toczących się procesów technologicznych.

– Ostrzeżenie o przeciążeniu i zwarciu. Prowadzenie dziennika zdarzeń awaryjnych.

– Samodiagnoza i testowanie głównych komponentów.

Produkcja szaf przeznaczonych do sterowania zautomatyzowanymi systemami rozpoczyna się od przygotowania dokumentacji projektowej i technicznej. Na tym etapie opracowywana jest kompleksowa ochrona czujników przed przegrzaniem, naprężeniami mechanicznymi, wstrząsami, wilgocią i innymi niepożądanymi czynnikami.

Projektowane przez nas szafy sterownicze służą do celów przemysłowych i są prefabrykowane zgodnie z obowiązującymi w Polsce normami a także z wprowadzeniem własnych innowacji oraz rozwiązań, podzespołów i części sterowania. Dbamy o każdą prefabrykację, co stanowi gwarancję niezawodności działania szaf a także bezpieczeństwo ich obsługi. Prefabrykujemy szafy sterownicze do maszyn przemysłowych, które są przeznaczone do branży: spożywczej, systemów magazynowych, maszyn CNC, automatyki okrętowej, linii produkcyjnych.

Funkcje wyposażenia szafy sterowniczej

Panele sterujące stanowią podstawę automatyzacji wszelkich procesów technologicznych. Automatyzacja produkcji nie jest możliwa bez szaf sterowniczych. Stanowią podstawę systemu automatycznego sterowania procesami. Zestaw urządzeń o różnym przeznaczeniu, że wspólnym obwodem elektrycznym, skutecznie steruje sprzętem, systemami inżynieryjnymi i procesem produkcyjnym. Nasze szafy sterownicze są wysoce odporne na awarie, precyzyjnie dopasowane do procesu i mają długą żywotność. Posiadają doskonałe wskaźniki ochrony przed kurzem i wilgocią, odporność na wibracje, bezpieczeństwo przeciwpożarowe i elektryczne.

Montaż szaf sterowniczych

Podczas takich prac jak montaż szaf sterowniczych specjaliści zwracają uwagę na specyfikę konkretnego obiektu oraz charakterystykę pracy systemów automatyki. Im grubszy metal, z którego wykonana jest obudowa, tym mocniej nagrzewają się poszczególne elementy. Montaż szaf sterowniczych przeprowadzany jest z uwzględnieniem cyrkulacji powietrza do poszczególnych elementów. Większość modeli szaf spełnia wymagania ochrony przed kurzem i wilgocią, są w stanie zapewnić wstępne oczyszczanie powietrza dzięki specjalnym filtrom węglowym.

Zoptymalizowana szafa sterownicza zawiera niewielkich rozmiarów elementy

Gwarantujemy, że oferowane przez nas elementy szaf sterowniczych są małe, wąskie i mają taką samą wysokość. Upraszcza to budowę szaf sterowniczych dzięki zunifikowanemu rozmieszczeniu kanałów kablowych, elementów sterujących i zasilających, modułów wejść/wyjść.Tak zaprojektowana i wykonana szafa zapewnia znaczną redukcję martwej przestrzeni, dostosowywanie szafy bez potrzeby przesuwania położenia istniejących kanałów kablowych.