Zastosowanie automatyki przemysłowej.Stosowanie systemów sterowania w automatyce przemysłowej dotyczy większości przedsiębiorstw. Zastosowanie automatyki przemysłowej jest niezwykle ważne dla każdej firmy, która nie chce pozostawać w tyle w nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych usprawniających produkcję. Dzięki takim decyzjom osiągana jest większa produktywność a koszty spadają. Jeżeli będziesz chciał wprowadzić automatykę w swoim przedsiębiorstwie skontaktuj się z naszą firmą Plcontroll, specjaliści opracują projekt i wdrożą automatyzację dostosowaną do potrzeb Twojej linii produkcyjnej.
Czym jest automatyka przemysłowa?
Automatyka przemysłowa sprowadza się przy zwiększaniu i usprawnianiu procesu produkcji, jednocześnie poprawiając jego jakość. Mówiąc prościej, wszystko, co jest używane do pracy w trybie automatycznym, mieści się pod słowem automatyzacja. Automatyka przemysłowa ma miejsce, gdy procedury te są stosowane w środowisku produkcyjnym, zwłaszcza w przemyśle wytwórczym.Te automatyczne urządzenia występują w różnych kształtach i rozmiarach, a niektóre z nich mogą być wykorzystywane w dużych gałęziach przemysłu do wykonywania różnego rodzaju zadań produkcyjnych.
Wszystkie takie automatyczne urządzenia to nic innego jak różnego rodzaju roboty, które mają mechaniczne ciało sterowane przez komputer. Działania robotów są dość czułe dzięki różnym stopniom ruchu, a przy pomocy komputerów potrafią nawet rozróżnić takie rzeczy jak ciepło i ciśnienie, a nawet w niektórych przypadkach zapach.
Zastosowanie automatyki przemysłowej
Systemy automatyki przemysłowej to: maszyny do montażu, do transportu, to także urządzenia do magazynowania, paletyzacji, rejestratory i linie montażowe. Należą do tego również: czujniki i kamery których zadaniem jest kontrola przed zamontowaniem czy element nie jest uszkodzony. Automatyka przemysłowa monitoruje stan innych urządzeń, co pozwala pracownikowi szybko zareagować na zaistniałą usterkę.
Zastosowanie automatyki przemysłowej widoczne jest w urządzeniach sterujących maszynami, na przykład sterowniki PLC czy też panele operatorskie. Pierwsze pomagają programować i kontrolować konkretne zachowania danej maszyny korzystając z odpowiedniego języka programowania. Drugie są samym centrum dowodzenia. Panele HMI zapewniają połączenie ze sterownikiem, komputerem przemysłowym lub układem napędowym. Przekaźniki i styczniki wspierają automatyzację procesów załączania i wyłączania wielu urządzeń elektrycznych. Szafy sterownicze odpowiadają za to sterowniki oraz instalacje elektryczne są instalowane w odpowiednich miejscach. Ale to nie wszystko, automatyka przemysłowa to również urządzenia takie jak: pompy, zawory, silniki.
Automatyka znajduje zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym, samochodowym, jest wykorzystywana do załadunku oraz rozładunku towarów. A także przy spawaniu, frezowaniu i szlifowaniu. Dzięki temu można odciążyć pracowników, zapewnić im większe bezpieczeństwo pracy, jak również poprawić dokładność wykonywanych czynności.
Chcesz zastosować systemy automatyki przemysłowej w swoim przedsiębiorstwie? Skontaktuj się z nami, zajmujemy się procesami automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych. Możesz zamówić u nas projekt, wykonanie i wdrożenie linii technologicznej, maszyny, robotów. Zajmujemy się także, naprawą elektroniki przemysłowej oraz serwisem automatyki przemysłowej. Świadczymy kompleksowe usługi w krótkim czasie!
Automatyka przemysłowa znajduje zastosowanie:
– W procesie klejenia i zgrzewania.
– Etykietowania i pakowania.
– Testowania.
– Paletyzacji oraz depaletyzacji.
Wyróżnia nas wysoki poziom kwalifikacji inżynierów, doświadczeni specjaliści są gotowi do rozwiązywania złożonych zadań z zakresu automatyki. Posiadamy doświadczenie w różnych branżach i pracujemy przy różnorodnych projektach, każdorazowo opracowując indywidualne rozwiązanie dla konkretnego klienta. Uzgadniamy rozwiązanie techniczne i niezwłocznie po podpisaniu umowy przystępujemy do pracy.
Cele automatyki przemysłowej:
– Zmniejszenie liczby osób zaangażowanych w procesy produkcyjne.
– Poprawa jakości i konkurencyjności produktów.
– Zwiększenie wielkości produkcji.
– Zapewnienie możliwości dokładnego planowania.
– Zwiększenie poziomu efektywności produkcji, w szczególności racjonalne wykorzystanie surowców, obniżenie kosztów, zapewnienie efektywności energetycznej.
– Dostosowanie produkcji do norm środowiskowych.
– Zapewnienie wysokiej jakości zarządzania w przedsiębiorstwie poprzez koordynację pracy na wszystkich szczeblach.
Cele te można osiągnąć, rozwiązując następujące zadania: wprowadzanie nowoczesnych środków automatyki przemysłowej, w tym urządzeń specjalnych, komponentów oprogramowania, systemów sterowania i monitoringu. A także wprowadzenie podstaw automatyki przemysłowej, pozwalające zbudować efektywny system. Korzystając z usług naszej firmy możesz zlecić zaprojektowanie i wdrożenie systemu automatyki do produkcji. Zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych specjalistów z dużym doświadczeniem w opracowywaniu projektów i doborze narzędzi automatyzacji produkcji.